Jak nauczyć się zarządzania sklepem internetowym

Jak nauczyć się zarządzania sklepem internetowym

Jak nauczyć się zarządzania sklepem internetowym

Jeśli spojrzymy na amazon.com możemy łatwo zobaczyć, jak projekt i treść czyni go przyjaznym dla danej grupy wiekowej użytkowników. Amazon ma bardzo dobry system nawigacji i oferuje to witryna odwiedzającym możliwość wyszukiwania w różnych działach lub po prostu przez wpisanie słowa kluczowego / s, który oferuje szereg powiązanych elementów. Jak nauczyć się zarządzania sklepem internetowym.

Będąc w stanie znaleźć produkty, które szukają przy minimalnym nakładzie pracy jest kluczowym zagadnieniem nastoletnich użytkowników, ponieważ mają one "mniej wyrafinowanych strategii badań" (Nielsen) oraz niższy poziom cierpliwości. Opisy produktów na amazon.com są krótkie i łatwe do zrozumienia, a następnie oceny klientów oraz opinie, które są prezentowane jako fragmenty, które można odczytać na pierwszy rzut oka.

Jeśli porównamy amazon.com do innej witryny e-commerce, takich jak kickers.com, możemy zobaczyć, jak ten ostatni nie oceniłbym tak dobrze z młodszych odbiorców. Po pierwsze, strona jest zbudowana z użyciem lampy błyskowej, która sprawia, że ??wolno się ładować, a dotarcie do produktów zajmuje trochę czasu, zdjęcia i nazwy kategorii nie są klikalne.

Mając na uwadze, że internauci, a zwłaszcza nastolatki są niecierpliwi w internecie, możemy bezpiecznie założyć, że znajdą to frustrujące próbuje dowiedzieć się, co i gdzie należy kliknąć na tej stronie. Ponadto nie istnieją żadne opisy produktów, które zapewniają niezbędną "sugerować", która doprowadzi do nawrócenia.

Dla każdej strony internetowej, czy to e-commerce lub edukacyjnym, to naprawdę opłaca się stworzyć zestaw "peronas użytkownika", każdy reprezentujący członka grupy docelowej. Nastolatki spędzają dużo czasu w Internecie i są ważną grupą docelową, nawet jeśli nie będą te dokonujące zakupów online, będą patrzeć na produkty przed pójściem do sklepu i prosi dorosłego, aby zakończyć proces zakupowy dla nich ,

Pisanie treści, które są istotne dla ich interesów i że może pomieścić ich zwyczaje internetowych znacznie zwiększy sukcesu witryny z tej grupy wiekowej.